Za peníze si zdraví nelze koupit, ale díky drobným financím je možné přispět na prevenci nemocí, které se nejčastěji objevují u dětí a jimž lze předcházet. Nedostatek vitamínů, začervení, průjmy a kožní onemocnění snižují lidem věk dožití na 60 let. Zdravotní zařízení na Haiti nejsou vždy snadno dostupná a pacienti z venkova musejí za nejbližším lékaře cestovat třeba jednu i dvě hodiny. Díky výtěžku z kampaně Na zdraví Haiti zprostředkujeme zdravotnickou péči a léky dětem i seniorům. 

Cíl

Záměrem kampaně je získat finanční prostředky na zajištění zdravotní péče pro lidi v těch nejodlehlejších oblastech Haiti a zejména pak pro děti. Díky získaným finančním prostředkům můžeme darovat potřebné léky a zajistit odborné lékařské prohlídky. Na základě poskytnuté zdravotní péče se děti lépe koncentrují při výuce a snižuje se počet jejich absencí ve škole.

Průběh

Na zdraví Haiti probíhá každoročně během měsíce srpna. Aktuální informace o letošní kampani sledujte v aktualitách.

Zakoupení sklenice vody

Kampaň se koná ve vybraných restauracích a kavárnách, kde si hosté mohou objednat sklenici vody a zaplatit za ni libovolnou cenu. V každém podniku je umístěná pokladnička, do které číšníci/barmani vhodí peníze, které hosté za vodu zaplatí. Celkovou sumu pak formou darovací smlouvy jednotlivé podniky věnují na podporu zdravotní péče na  Haiti.

Spolupracovníky kampaně jsou: Bistrá kráva, Café Jan, Café Na cucky, Café Restaurant Caesar, Café Trieste, Coffee Library, Restaurace Dobromysl, Jazz Fresh Café, Dobrodruhá, Konvikt, Na břehu Rhôny, Kikafe, Traffic Coffee, U Kristýna, V lese, Side Street Grill a Bar, Tvarůžková cukrárna.

Chcete se i Vy se svým podnikem zapojit do kampaně? Napište nám na haiti@acho.charita.cz