Aktuality

6_2013_Margaret přiblíží Haiti

 

Olomouc – Olomoučtí posnídají s misionářkou Margaret Michael. Ta pomáhá v centru v haitském Gonaives.

Sr. Margaret Michael je řádovou sestrou řádu St. Joseph of Apparation. Pochází z Indie. Na Haiti prožila zemětřesení a pečovala o rodiny, které utekly z Port au Prince. Spolu s dalšími třemi sestřičkami vede Centrum sv. Josefa v Gonaives provozující školu pro 700 dětí a dále o projekty prevence podvýživy u dětí, rehabilitace a léčby hendikepovaných.

Snídaně se uskuteční ve čtvrtek 27. června 2013 v 10:00 hod. v sídle Arcidiecézní charity Olomouc, Křížkovského 6.

Před tímto setkáním s Vámi se ještě sr. Margaret v 8:30 hod. sejde s dětmi v Základní škole Olomouc – Droždín (Droždín, Gagarinova 19). Tyto děti chce pozdravit a poděkovat jim, že podporují své kamarády až na Haiti. Škola má již třetím rokem „adoptovaného“ chlapce (projekt Adopce na dálku Haiti).

„Sr. Margaret se stará o všechny děti jako o vlastní. Neuvidíte ji bez úsměvu. Pro mě je to obdivuhodná osoba, která se na Haiti pustila do stavby školy, což je na místní poměry nadlidský úkol. Vše co dělá je doprovázeno Božím požehnáním a lidskou radostí.“ těmito slovy Vás zve Irena Klimková, pracovnice humanitárního odd. ACHO, která sestru Margaret a její aktivity zná ze své práce na Haiti.

Centrum sv. Josefa v Gonaives je od roku 2009 na Haiti partnerskou organizací Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). Vedle dětí, které jsou zařazeny do projektu Adopce na dálku Haiti, ACHO v tomto centru staví novou budovu školy. Cílem je zejména postavit budovu, která bude bezpečná vzhledem k možným zemětřesením a hurikánům.

Sr. Margaret při své cestě do Říma, kde se uskuteční setkání řádových sester, navštíví německou a českou Charitu – nejdůležitější partnery podporující již zmiňované Centrum sv. Josefa.

Irena Klimková, ACHO