Aktuality

2016_5_majales_titulka

Olomouc – Skutečné bohatství není v množství peněz. No more brother wars. Držte se. To jsou některé ze vzkazů adresovaných Haiti či Ukrajině. Lidem, kterým pomáhá Arcidiecézní charita Olomouc, je posílají návštěvníci olomouckého Majálesu. Ve středu 4. května svými zprávami pokreslili chodník v Bezručových sadech nebo je vepsali na papír.

Návštěvníci olomouckého Majálesu se vžili do školáků z Haiti. Foto: K. Opatřilová

Arcidiecézní charita Olomouc byla jednou z neziskovek, které se prezentovaly na letošním majálesu. Kromě zhlédnutí minivýstavy fotografií s příběhy konkrétních lidí z Haiti a Ukrajiny nabízela návštěvníkům také nápaditý „úkol“. Napsat vzkaz či podat zprávu Haiti nebo Ukrajině.

 

Fantazii se meze nekladly

Lidé si vyhráli s voskovkami, křídami, kromě psaní se pustili i do kreslení, provázkování či trhání pampelišek. Po splnění úkolu obdrželi účastníci akce razítko do majálesového indexu. Dvacet splněných úkolů jim pak umožnilo zapojit se do slosování o zajímavé ceny.

 

Výstava Charity přiblížila aktuální dění na Haiti a Ukrajině z pohledu tamních žáků a studentů. Téma letošního majálesu totiž znělo: škola základ života. Lidé se prostřednictvím fotografií dostali třeba na tříhodinovou túru Haiťánků, kteří bez snídaně a v parnu míří do školy. Dále „nahlédli“ do života chlapců z dětského domova v Bortnikách, kteří vstupují do nové životní etapy – studia na učilišti či vysoké škole.

Návštěvníky majálesu provedli činností Charity stážisté zapojení do projektu Blíž lidem (Česká rozvojová agentura).

 

Děkujeme všem milým lidem za jejich vzkazy a podporu, kterou předáme dál konkrétním lidem na Haiti a Ukrajině.
Děkujeme také za pomoc stážistům z projektu ČRA Blíž lidem.

Karolína Opatřilová, ACHO