Aktuality

9_2017_pomozte nám vypravit Kontejner

Olomouc – Čtyřicetistopý kontejner vypraví koncem listopadu Arcidiecézní charita Olomouc na Haiti. Do té doby je však třeba všechny věci z materiální sbírky přetřídit, vyčistit či opravit. Charita nyní hledá pomocníky, kteří by jí pomohli potřebné věci nachystat na měsíční plavbu po moři. Na oplátku jim nabízí „blíže poznat Haiti“.

 

„V těchto dnech potřebujeme vytřídit oděvy, dále je třeba umýt a dezinfikovat nábytek a berle, vyčistit lavice a také roztřídit darované věci dle jejich užití. Pomoci od dobrovolníků bychom si opravdu cenili,“ přiblížila koordinátorka sbírky Kontejner pro Haiti Jana Vážanová s tím, že působiště pomocníků by byl areál Arcidiecézní charity Olomouc v Křížkovského ulici nebo charitní sklad na okraji Olomouce. Záleží na tom, se kterou činností by byli ochotni pomoci.
Zájemci se mohou přihlásit již v těchto dnech na e-mailu: jana.vazanova@acho.charita.cz nebo telefonním čísle: 581 115 218.
Dobrovolníky čeká práce v příjemné atmosféře, nahlédnou pod pokličku sbírky Kontejner pro Haiti, seznámí se s činností Charity a mohou se těšit i na povídání humanitární pracovnice Kláry Lőffelmannové, která se s nimi podělí o své zážitky po návratu z podzimní mise na Haiti.

Sbírka Kontejner pro Haiti skončila o měsíc dříve, než bylo původně v plánu. Lidem dobré vůle se totiž podařilo nastřádat jednou tolik materiální pomoci oproti předpokladům. Do Karibiku by tak měly v kontejneru vyplout desítky šlapacích šicích strojů, látky a další vybavení do šicí dílny, berle a jiné zdravotní pomůcky, hygienické prostředky, letní oblečení a obuv, židličky a školní lavice, koloběžky, nářadí a další věci.

 

Karolína Opatřilová, ACHO