Aktuality

Bertrand_web

Vážení přátelé, dobrodinci,

děkujeme Vám a skládáme Vám naše komplimenty za Vaši pomoc při podpoře vzdělávání na Haiti, zejména v Baie-de-Henne. Velmi oceňujeme Vaši ochotu pomáhat chudým zemím a jejich obyvatelům, všem znevýhodněným v přístupu k lepšímu společenskému životu, zejména Haiti. Mnohokrát děkujeme za sponzorování dětí ze školy Sainte Maria Goretti, Petite-Anse a dalších dětí mimo školu.

Bůh ve své nekonečné lásce Vám Vaši dobrotu vrátí. Tento rok je zvláštní rok, kdy krize pandemie Covid-19 zasáhla svět. Takže na Haiti teprve nyní začínáme otevírat přístavy a letiště tak důležité pro dovoz potravin a dalšího. Škola bude opět otevřena od začátku srpna. Děkujeme za Vaši podporu.

Musíte vědět, že Česká republika je naší dobrou a podporující matkou. V Baie-de-Henne jsme totiž neměli žádné další zdroje, ze kterých bychom platili učitelům a kupovali jídlo pro děti ze školy. A s uzavřením školy v březnu 2020 jsme nuceni distribuovat jídlo pro děti i jejich rodiče, učitele a další potřebné obyvatele v Baie-de-Henne a v Petite-Anse.

Letos sucho zpustošilo komunitu v Baie-de-Henne, kdy jsem mohli překonat tento těžký okamžik jen díky Vám. Znovu posílám tisíce díky. V Christu!

Datum: 08/07/2020

RéV. Père Bertrand Dubreus

Lada Matyášová, Arcidiecézní charita Olomouc

Foto: archiv otce Bertranda