Aktuality

3_Christela_titulka

Baie de Henne – Jeden padesátikilový pytel s rýží a další takový s fazolemi jsou v cíli. Arcidiecézní charita Olomouc je poslala potřebné haitské rodině. Christela a její děti obdržely zásilku minulý týden.

Mladá žena žije s malým synem a dcerou v Baie de Henne. Kvůli nedostatku lékařské péče od mládí nemůže chodit. Její muž navíc zemřel při epidemii cholery. Pro Christelu není možné uživit obě děti vlastními silami. „Je odkázaná na pomoc svých sousedů a příbuzných, ke kterým je to však příliš daleko, Baie de Henne totiž leží v nejodlehlejší části Haiti,“ popisuje situaci v rodině humanitární pracovnice Arcidiecézní charity Olomouc Kristýna Lungová.

Christela a její děti. Foto: Jiří Pasz © ACHO

Oběma Christeliným dětem se podařilo najít adoptivní „rodiče“, kteří je podporují ve studiu na základní škole v Baie de Henne. Kromě vzdělání dostanou ve škole také jedno teplé jídlo denně. Přesto oba sourozenci často trpí podvýživou. „Zásilka rýže a fazolí znamená obrovskou pomoc nejen pro děti, ale i pro jejich matku. Nebudou o hladu,“ dodává Kristýna.

Karolina Opatřilová, ACHO