Aktuality

1_2019_Auto pro Haiti_web

Haiti – Sestry z řádu sv. Josefa, které už dlouhá léta pomáhají lidem v nouzi v haitském Gonaïves, již mají spolehlivé auto. Nové terénní vozidlo s nákladním prostorem se podařilo pořídit také díky českým dárcům a Arcidiecézní charitě Olomouc. Sestry bez problémů přepraví zásoby jídla, pitné vody a léků k potřebným už v těchto dnech. Tým Arcidiecézní charity Olomouc vozidlo zase využije při svých každoročních misích.

Auto dopraví pomoc k chudým školákům a maminkám i dětem, které trpí hlady a jsou podvyživené. Těm všem sestry z řádu sv. Josefa s podporou Charity pomáhají ve své škole a v ortopedickém a nutričním centru. „Na Haiti je nedostatek pitné vody, sestry tak musí několikrát týdně vyjíždět pro zásoby. Přivážejí i zásoby jídla, léků a potřebné věci do školy, jako jsou třeba každý rok nové učebnice. Nové auto využijeme i my při našich misích,“ říká Klára Lőffelmannová z Arcidiecézní charity Olomouc. Podle ní přepravu na Haiti komplikuje horko, eroze při deštích a mnohdy i špatný stav aut, kdy v hornatém terénu dostává zabrat převodovka, výjimkou není na kamenitých cestách – necestách ani prasklá pneumatika. „Mít kvalitní auto v dobré kondici je na Haiti nutností, bez něj se nikam nedostanete,“ zdůrazňuje Klára.

Arcidiecézní charita Olomouc vyhlásila loni sbírku Auto pro Haiti. Příspěvky od českých dárců pak pomohly zaplatit terénní vůz s nákladovým prostorem značky Toyota Land Cruiser MWB.  Ten dorazil na přelomu tohoto roku na Haiti. Tento týden vozidlo požehnal P. John, misionář z Ameriky.

Děkujeme všem hodným lidem, kteří přispěli na nové auto a pomohli tak zajistit spolehlivé dodání zásob zranitelným Haiťanům, zejména dětem.

Karolína Opatřilová, Arcidiecézní charita Olomouc

Foto: sestry z řádu sv. Josefa